Domů Blog Vánoční pohlazení

Ze života dospěláka

Počet návštěv

mod_vvisit_counterDnes0
mod_vvisit_counterVčera23
mod_vvisit_counterTento měsíc909
mod_vvisit_counterCelkem102608
Czech English Italian Polish Russian Spanish
Vánoční pohlazení
blog

 
     Vánoční pohlazení - 29. 12. 2008
 
 Je pošmourné odpoledne třetí adventní soboty.
 
Okolí venkovského kostelíka se proměňuje v nabité parkoviště. Přicházím na vánoční koncert téměř na poslední chvíli.
K mému překvapení sedí mezi posluchači i moje maminka, která mě každoročně na vánoční zpívání jejich sboru do Trnávky zve. Dnes ale nezpívá - co to, co to?
 
Z tištěného programu se dozvídám milé překvapení - vystupuje „Seniorátní pěvecký sbor Chrudimského seniorátu Českobratrské církve evangelické“ pod taktovkou usměvavé a energické Moniky Drdové.  Mezi zpěváky poznávám i některé členy místního pěveckého sboru a dostávám vysvětlení, že tito jezdí na zkoušky až do Chrudimi. Seniorátní sbor navštěvuje se svým programem nejen evangelické kostely, ale před lety dostal pozvání i do Holandska Úvodní část patří zpěvákům a skladbám Johanna Pachelbela a Adama Václava Michny z Otradovic. A pak už je před oltářem těsno – se svými nástroji přichází sedmnáct mladých muzikantů orchestru AD LIBITUM a s nimi Rybova Česká mše vánoční.
 
Umělecké výkony padesátičlenného sboru, muzikantů a mladých sólistů Kristýny Pavlů, Markéty Poděbradské, Jindřicha Sojky a Václava Vosláře tenhle kostel ještě nezažil. Nadšení posluchači děkují hlasitým potleskem i mezi jednotlivými částmi skladby – v koncertních síních jev nevídaný.
 
Radostnou atmosféru završuje společný zpěv účinkujících a posluchačů. Narodil se Kristus Pán, veselme se, z růže kvítek vykvet nám, radujme se … chrám rezonuje mnohohlasým zpěvem i emocemi. Vycházíme s maminkou spolu s ostatními návštěvníky zvolna ven. Pošmournost dne se kamsi vytratila.
Odnášíme si úsměv na tváři a slunce v duši – nejcennější vánoční dárky.

 

 

 
, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting